Grand Prix Polski Cheerleaders o Puchar Burmistrza Tyczyna - 27.04.2019r.

Grand Prix Polski Cheerleaders o Puchar Burmistrza Tyczyna -  wielkim wydarzeniem młodych artystów w Tyczynie!!!!

27 kwietnia br. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi
w Tyczynie po raz 8 odbyły się zawody Grand Prix Polski Cheerleaders o Puchar Burmistrza Tyczyna. Organizatorami imprezy byli: UKS Flimero działający przy Szkole Podstawowej w Tyczynie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie oraz Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. Patronat nad imprezą objęli: Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki natomiast patronat medialny objęli: Telewizja TVP3 Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portal  nowiny24. Celem zawodów było wprowadzanie i upowszechnianie cheerleadingu prezentowanego przez polskie zespoły cheerleaders, propagowanie i rozwijanie go wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie sprawności ruchowej i kultury oraz organizowanie współzawodnictwa sportowego wśród zespołów cheerleaders. Cheerleading (cheer), choć kojarzy się powszechnie z kolorowymi pomponami oraz zagrzewaniem do rywalizacji i wspieraniem drużyn sportowych przed i w trakcie meczów, jest przede wszystkim dyscypliną sportową. I to wcale niełatwą. Łączy bowiem w sobie zarówno gimnastykę, akrobatykę jak i taniec. Od lat 90-tych także wiele polskich grup i zespołów, funkcjonujących przede wszystkim przy szkołach, szlifuje swoje umiejętności w tej dyscyplinie. Zwłaszcza ubiegłoroczna decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o uznaniu cheerleadingu za sport olimpijski i jego planowany debiut na olimpiadzie w 2024 r. rozbudziło wiele nadziei. Powstanie Polskiego Związku Sportu Cheerleadingu ma stanowić pomost dla zaangażowania trenerów,  zawodników i rodziców oraz ich ambicji i marzeń o byciu w czołówce Europy i świata.

W Turnieju wzięło udział  79 zespołów i duetów z całej Polski m.in. z województwa podkarpackiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego. Komisja sędziowska składająca się z członków PSCH oceniała technikę i trudność wykonywanych elementów, ekspresję tańca, ogólne wrażenie artystyczne, synchronizację oraz choreografię, Turniej rozgrywany był w 3 dywizjach: PERFORMANCE CHEER, POM Dance, CHEER. Zachwyt publiczności budziły duże umiejętności sportowe oraz piękne kolorowe stroje tancerek, ich fryzury i makijaże.

Zespół Flimero po raz kolejny potwierdził swoją klasę, zdobywając 5 złotych medali w kategoriach: Freestyle Pom junior duet - Julia Rudzan i Julia Mucha, Cheer Jazz  senior duet - Karolina Mendoń i Adriana Kopacka, Freestyle Pom junior młodszy - zespół, Cheer COED junior młodszy L3 - zespół, Group Stunt COED junior L5 - zespół. Oprócz złotych medali drużynowo  zdobył srebrny medal w kategorii Pom Dance Premier junior młodszy oraz brąz w kategorii Group Stunt All Girl.

W imieniu Organizatorów serdeczne podziękowania składamy do Sponsorów, którymi byli: Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski, Burmistrz Tyczyna – Janusz Skotnicki, Firma SZiK z Tyczyna – Henryk Szydełko, Spółdzielnia Telekomunikacyjna OST w Tyczynie, Firma Almeno – Krzysztof Kopacki, Rezydencja Aura Nova z Borku Starego Renata i Robert Kościółek , Bank Spółdzielczy w Tyczynie,  Art Form Hermanowa – Grzegorz Malak i Józef Para, Zarząd Mieszkańców Osiedla w Tyczynie, Hol-Ser – Karol Wania, Fast Car – Justyna Gral, Dar Dom, Kwiaciarnia Flora-Dekor z Kielnarowej, Sklep Groszek – Rzeszów, ul. Sikorskiego, Dorota i Janusz Kopaczyńscy, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Renata i Janusz Dziak.

Wyrazy wdzięczności kierujemy na ręce konferansjerek – Natalii Majewskiej i Wiktorii Domino,  Pani Karolinie Rabczak za opiekę medyczną,  Grzegorzowi Włosińskiemu i Przemysławowi Złamańcowi za oprawę muzyczną oraz Zespołowi Wataha Breakers działającemu przy Domu Ludowym w Hermanowej za występ podczas Turnieju.

Wyjątkowe uznanie i podziw dla naszych super Rodziców za cudowną atmosferę, kibicowanie i pomoc w przygotowaniach imprezy

Jolanta Magda