Podkarpacka Jesień Jazzowa - Koncert JG Tango Project-08.11.2018r.

W dniu 8 listopada br. w Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie

w ramach projektu Podkarpackiej Jesieni Jazzowej odbył się koncert Zespołu JG Tango Project, który powstał w 2016 roku z inicjatywy gitarzysty Jacka Gajdka. Zespół wystąpił w składzie Jacek Gajdek - gitara klasyczna, Marek Murias – akordeon i Zdzisław Ziarkiewicz – kontrabas. Muzycy mieszkają
w Rzeszowie i występują głównie w naszym regionie. Wykonywana muzyka to wyłącznie utwory argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli. Są to instrumentalne, nowoczesne tanga zaliczane do nurtu tango nuevo. Zostały one zaaranżowane przez lidera zespołu na trzyosobowy skład. Astor Piazzolla jest najbardziej znanym w świecie muzykiem i kompozytorem tanga. Wprowadził on tę muzykę na festiwale jazzowe oraz do sal filharmonii.  Oprócz zespołu gościliśmy również parę tancerzy Państwa Elżbietę i Wiesława Gorzelników, małżeństwo dzielące wspólną pasję jaką jest tango argentyńskie, którzy swoją miłością do tanga zarażają inne małżeństwa - uczą tanga prowadząc kilka grup. Tworzą wraz z innymi miłośnikami tanga grupę Tango Argentino Rzeszów, spotykają się na cotygodniowych wieczorkach tanecznych zwanych milongami, organizują imprezy tangowe. W Tyczynie była to już III edycja projektu Podkarpackiej Jesieni Jazzowej.

Organizatorami koncertu byli: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji turystycznej w Tyczynie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie. Koncert zespołu JG Tango odbywał się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Serdecznie dziękujemy licznie zgormadzonej publiczności
i zapraszamy za rok!